Yamuna Vihar New Delhi, Delhi
GST No. 07ANFPA0867R1ZN
Call 0804386308967% Response Rate
Send Enquiry





Product Brochure
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Sensing Range | 0-10000 ppm |
| Voltage | 240V |
| Output Type | Relay |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Current | 1 A |
| Power Supply | 24 V AC |
| Accuracy | 30PPM |
| Display Type | LED |
| Number Of Relays | 2 Relays |
| Usage/Application | Industrial |
Measured gases : CO2
- Sensor make – SENSEAIR
- Measuring range 0-20% OR 400- 10,000 PPM OR30,000PPM
- Real time data display on LCD screen.
- Hi- Low alarm set.
- 24- hr Real time data monitoring.
- 240v 5Amp load direct handling capacity
- Real time data display .
- Real time air Sampling for CO2 measurement.
- Sampling rate 2 l/min
View Complete details